✔️ Митники сприяють якнайшвидшому одержанню державою гуманітарної допомоги👇

☑️ З усіх куточків Європи в Україну прямує гуманітарна допомога. Серед вантажів – медикаменти та засоби гігієни, паливо і продукти харчування, матраци і намети, одяг та взуття, засоби індивідуального захисту та ін. Допомога призначена для забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та цивільного захисту населення в умовах введення воєнного стану.

❗️Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2022 року №155, на час введення воєнного стану митники та прикордонники забезпечують невідкладний пропуск через державний кордон України гуманітарної та технічної допомоги для госпіталів, лікарень, Збройних Сил, Національної гвардії, Сил територіальної безпеки та інших військових формувань тощо.

«На час воєнного стану в Україні спрощено порядок ввезення гуманітарної допомоги. Наразі достатньо лише товаросупровідної документації та звернення з територіальної оборони, митники без затримок здійснюють митні формальності гумвантажів. Декларування та митне оформлення таких товарів здійснюється за місцем перетину митного кордону шляхом подання товаросупровідних документів без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. У західних регіонах швидко розробили логістичні механізми постачання товарів першої необхідності, вже надійшли гуманітарні вантажі з Чехії, Словаччини, Угорщини та Німеччини»

– повідомив перший заступник Голови Державної митної служби України Олександр Щуцький під час засідання Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики у неділю.

⚡ Нова процедура ввезення гуманітарної допомоги в Україну