Станом на сьогодні значна кількість митних брокерів зіткнулася з практичною проблемою при здійсненні митного оформлення.

Під час подання митних декларацій система формує повідомлення:

✉️ «Свідоцтво митного брокера відсутнє в реєстрі або не дійсне на дату подання ВМД»

Як наслідок — оформлення не здійснюється, а діяльність таких брокерів тимчасово призупинена.

Ситуація склалася в умовах переходу до нової моделі регулювання — через механізм авторизацій.

З одного боку — митні брокери, які вже подали заяви на отримання авторизацій, виконали необхідні вимоги та очікують на рішення, фактично не маючи можливості здійснювати професійну діяльність.

З іншого боку — фахівці Державна митна служба України, які працюють в умовах підвищеного навантаження, забезпечуючи розгляд значної кількості поданих заяв.

Водночас більшість членів Асоціація митних брокерів України вже пройшли процедуру авторизації та отримали відповідні рішення.

Це свідчить про те, що система функціонує, а процес переходу — триває.

Асоціація митних брокерів України наголошує:

🔹️ поточна ситуація є складною, але має тимчасовий характер;
🔹️ процес розгляду заяв триває, і рішення поступово приймаються;
🔹️ всі учасники процесу діють в умовах системних змін.

У цей період важливо зберігати професійну витримку та взаємну повагу.

Митні брокери очікують на можливість відновити свою діяльність,
митні органи — забезпечують реалізацію нових процедур та прийняття рішень.

Асоціація висловлює підтримку як своїм членам, так і працівникам митних органів, які забезпечують функціонування системи в умовах трансформації.

Кожне прийняте рішення про надання авторизації — це крок до стабілізації ринку та відновлення повноцінного процесу декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Ми переконані, що спільними зусиллями цей перехідний етап буде пройдено, а нова система працюватиме ефективно та передбачувано для всіх учасників.