Порушення митних правил

Проект ПКМУ: «Про затвердження Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок»

Держмитслужба України на своєму сайті опублікувала Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок».

Держмитслужба зазначає, що цей проект розроблено на виконання вимог Митного кодексу України та Податкового кодексу України з метою забезпечення вдосконалення діяльності митної служби України, прискорення митних формальностей і спрощення митних процедур, підвищення ефективності митного контролю, забезпечення митними органами здійснення якісного контролю за додержанням законодавства України з питань митної справи, захист економічних інтересів України тощо.

Митна служба заперечує свою причетність до зростання ціни на овочі і фрукти у роздрібних мережах України

Суттєвим фактором, який впливає на формування ціни на внутрішньому ринку є значна монополізація імпорту, — адже ціна, за якою фрукти та овочі будуть реалізовуватись кінцевому споживачу в роздрібній мережі, залежить від операторів ринку.

Суттєва різниця між митною вартістю овочів та фруктів, включаючи обов’язкові митні платежів, та кінцевою ціною реалізації на внутрішньому ринку, свідчить про значний рівень штучної рентабельності.

Лист ДМСУ: Щодо організації контролю за провадженням посередницької діяльності митних брокерів та представників митних брокерів.

За результатами проведеної аналітичної роботи Департаментом організації митного контролю та роботи митних посередників встановлено недостатній рівень організації контролю за провадженням посередницької діяльності митних брокерів та представників митних брокерів.

Здійснення даного виду посередницької діяльності у галузі митної справи є достатньо врегульованим з точки зору нормативно-правового забезпечення.

Як свідчать матеріали аналізу, митницями не здійснюється належний контроль та, відповідно, не вживаються заходи належного реагування та не виконуються вимоги, які містить Розділ ІІ Порядку анулювання, переоформлення, видачі дубліката кваліфікаційного посвідчення представника митного брокера», затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.2009 № 1169, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2009 за № 1259/17275.

Не приділяється увага питанню проведення на постійній основі вивчення та моніторингу стану справ із кількісними показниками фактично оформлених карток відмов у відповідності до пункту 4.2. згаданого Порядку...

Проект Закону України: Про внесення змін до Митного кодексу України

На офіційному сайті Держмитслужби України розміщено Проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України".

В аналізі регуляторного впливу до даного проекту зазначено, що прийняття Проекту Закону України позитивно вплине на формування сприятливого інституційного середовища у сфері митного оподаткування шляхом визначення остаточного переліку прав і обов’язків посадових осіб митних органів та підприємств, що запобігатиме розширенню функцій і прав однієї сторони та обмеженню прав другої, а також вирішенню спірних питань на розсуд митних органів. Детальна нормативна регламентація всіх аспектів правовідносин, що виникають при проведенні документальних перевірок між платниками податків та митними органами, забезпечить практичну реалізацію прав митних органів, визначених Кіотською конвенцією та Законом № 2181, за умови дотримання прав і законних інтересів платників податків з одночасною мінімізацією їх обов’язків.

При митному оформленні квітів, що імпортуються в Україну, жодного суб’єктивізму немає

Особливістю торгівлі квітковою продукцією є те, що переважною кількістю торгівлю нею здійснюють не безпосередні виробники, а торгівельні агенти, до того ж розташовані в офшорних зонах, що робить непрозорими зовнішньоекономічні операції.

Тому Державна митна служба України була вимушена вжити додаткових заходів, спрямованих на посилення контролю за митним оформленням живих рослин та квіткової продукції...

Олександр Дороховський: „Контрабанда в Україні зникне, коли не буде можливості продати її на внутрішньому ринку”

Щоб остаточно побороти контрабанду, слід ліквідувати економічний смисл її ввозити. Тому ми хочемо впровадити механізм, який не даватиме можливості нелегальному товару потрапити на полиці магазинів.

Митники України та Молдови затвердили план спільних дій по боротьбі з контрабандою

Співробітництво з Митною службою Республіки Молдова становить один з актуальних та практичних напрямів міжнародної співпраці Державної митної служби України. Насамперед, це обумовлено наявністю спільної ділянки кордону між Україною та Республікою Молдова.

Голова Служби безпеки України виступає за декриміналізацію товарної контрабанди

Необхідна декриміналізація товарної контрабанди - це дозволить ввести систему, по якій держава здійснює контроль за законністю переміщення товарів через митний кордон суб'єктами господарювання.

RSS-матеріал