Митне оформлення

Для врахування в роботі при здійсненні митного оформлення товарів, що переміщуються із застосуванням книжок (карнетів) А.Т.А.

Держмитслужба Україна надала перелік пунктів пропуску на російсько-українському кордоні, через які дозволено переміщення товарів із застосуванням книжок (карнетів) А.Т.А.

Митниця спростить контроль на кордоні

Державна митна служба має намір спростити прикордонний митний контроль та запровадити контроль всередині держави. Про це повідомив директор Департаменту Державної митної служби України Павло Пашко у ході програми "На зв’язку з урядом" на Першому національному телеканалі.

Держмитслужба затвердила Умови електронного декларування

Тенденції світового розвитку встановлюють нові завдання зі спрощення митних процедур та процедур логістики, для чого необхідно створювати електронні інформаційні системи: доступні, керовані, безпечні та контрольовані.
Держмитслужбою проводиться цілеспрямована робота із широкого впровадження у роботу митних органів процедур з митного контролю та оформлення, заснованих на застосуванні інформаційно-телекомунікаційних технологій.

У Верховній Раді України підготовлено проект митної реформи

У Верховній Раді підготовлено проект митної реформи. Новий митний кодекс дасть митникам право вести оперативно-розшукову діяльність і здійснювати перевірки імпортерів.

Електронна митниця почала працювати. Оформлені перші електронні декларації

Держмитслужба розпочала реалізацію пілотного проекту з декларування, митного контролю та оформлення товарів із застосуванням електронних декларацій.

Перші 4 декларації оформлені компаніями ДП «Авто Інтернешенел» та АТ «Київський картонно-паперовий комбінат».

Митна служба розпочинає експериментальне впровадження електронного декларування

З 5 квітня 2011 року Держмитслужбою розпочинається реалізація пілотного проекту з декларування, митного контролю та оформлення товарів із застосуванням електронних вантажних митних декларацій.

Метою цього проекту є напрацювання досвіду з митного контролю та оформлення товарів із застосуванням електронних вантажних митних декларацій та подальше впровадження електронного декларування товарів.

Лист ДМСУ: Щодо необхідності наявності підпису особи на рахунках (Invoice), складених нерезидентами

Держмитслужба України пояснила, що відсутність підпису на поданому для здійснення митного контролю й оформлення товарів рахунку (Invoice), складеному нерезидентом, не є підставою для відмови в митному оформленні товарів.

Лист СБУ: про належність/неналежність до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації

СБУ повідомило Держмитслужбу, що аналіз матеріалів звернень фізичних та юридичних осіб щодо отримання висновку СБУ про належність/неналежність до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та товарів подвійного використання за 2010 рік показав, що автомагнітоли, домашні кінотеатри, відеомонітори, принтери, комп'ютерні маніпулятори, клавіатури та мобільні телефони за кодами УКТЗЕД збігаються з товарами наведеними у розділі 5 частіші 3 Списку, але їх митне оформлення можливо здійснювати без висновку СБУ.

Наказ ДМСУ: Про затвердження Єдиного порядку функціонування у вантажних митних комплексах електронного обліку товарів

Держмитслужба України затвердила Єдиний порядок функціонування у вантажних митних комплексах, автопортах, автотерміналах системи електронного обліку товарів і транспортних засобів, Порядок фіксації переміщення товарів і транспортних засобів територією вантажного митного комплексу, автопорту, автотермінала та Вимоги, яким повинно відповідати програмне забезпечення.

Лист ДМСУ: Щодо окремих питань використання попереджувального маркування про зареєстровану торговельну марку

Відповідно до статті 5 D Паризької конвенції про охорону промислової власності для визнання прав не вимагається розміщення на продукті будь-якої позначки чи вказівки на патент, корисну модель, реєстрацію торговельної марки чи депонування промислового зразка. Отже, відповідно до цих положень Паризької конвенції встановлено право, а не обов’язок власника торговельної марки щодо використання попереджувального маркування.

Прошу врахувати зазначену інформацію при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів.

Лист ДМСУ: Щодо поставлення на облік суб’єктів ЗЕД на облік в Київській регіональній, Київській обласній митницях

Держмитслужба України визначила, що підставою для поставлення суб’єкта ЗЕД на облік у митниці оформлення окремих товарів є оригінал облікової картки митниці за місцезнаходженням суб’єкта ЗЕД та її копія, яка залишається у справах митниці оформлення окремих товарів, наявність електронної копії облікової картки митниці за місцезнаходженням суб’єкта ЗЕД в ЄАІС Держмитслужби. Надання суб’єктом ЗЕД документів, які подаються при поставленні на облік в митних органах, не вимагається.

Проект Наказу ДМСУ: Про затвердження Умов електронного декларування

Запропонований проект спрямований на удосконалення процедури допуску підприємств до електронного декларування товарів, ведення їх Реєстру.

З метою скорочення часу для розгляду питань про внесення підприємств до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування заява таким підприємством буде надаватися не в митний орган, а безпосередньо до Держмитслужби.

З метою спрощення допуску підприємств до електронного декларування Держмитслужбою переглянуто критерії оцінки, яким повинні відповідати підприємства для подання електронних документів, передбачена можливість включення до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування митних брокерів.

Держкомпідприємництва не погодилося із ініціативою митної служби

Державний комітет України з питань регуляторної політики і підприємництва не погодив запропоновані митниками зміни до Митного кодексу України, які передбачають надання права після митного оформлення товару перевіряти підприємців, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю.

Приймаючи весь бізнес як «білий», Митна служба України формує критерії, за якими суб’єкти ЗЕД можуть потрапити...

Приймаючи весь бізнес як «білий», Митна служба України формує критерії, за якими суб’єкти ЗЕД можуть потрапити до так званого «чорного списку»

Наказ ДМСУ: Про встановлення часових нормативів митного контролю та оформлення товарів за вантажною митною декларацією

Держмитслужба установила, що митний контроль та оформлення товарів за вантажною митною декларацією, в якій заявлено не більше 10 товарних підкатегорій, здійснюється посадовими особами митного органу у строк, що не перевищує 2 годин.

Проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про страхування»

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про страхування»» розроблено з метою забезпечення створення умов для здійснення завдань, покладених на митні органи, по здійсненню контролю за станом дотримання суб'єктами господарювання законодавства України з питань митної справи, захисту економічних інтересів України, якісною реалізацією митними органами завдань і функцій щодо здійснення контролюючих повноважень.

Основною метою підготовки законопроекту є законодавче врегулювання питання надання страховими компаніями митним органам інформації в рамках здійснення митного контролю після закінчення операцій митного оформлення товарів.

Митна служба заперечує свою причетність до зростання ціни на овочі і фрукти у роздрібних мережах України

Суттєвим фактором, який впливає на формування ціни на внутрішньому ринку є значна монополізація імпорту, — адже ціна, за якою фрукти та овочі будуть реалізовуватись кінцевому споживачу в роздрібній мережі, залежить від операторів ринку.

Суттєва різниця між митною вартістю овочів та фруктів, включаючи обов’язкові митні платежів, та кінцевою ціною реалізації на внутрішньому ринку, свідчить про значний рівень штучної рентабельності.

Проект Митного кодексу буде підготовлений протягом місяця

С. Тігіпко: Ми повинні спростити митні процедури. Проект Митного кодексу буде підготовлений протягом місяця. Про це заявив Віце-прем'єр Сергій Тігіпко під час конференції "Україна: реформи, конкурентоспроможність, інвестиції".

Проект Закону України: Про внесення змін до Митного кодексу України

На офіційному сайті Держмитслужби України розміщено Проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України".

В аналізі регуляторного впливу до даного проекту зазначено, що прийняття Проекту Закону України позитивно вплине на формування сприятливого інституційного середовища у сфері митного оподаткування шляхом визначення остаточного переліку прав і обов’язків посадових осіб митних органів та підприємств, що запобігатиме розширенню функцій і прав однієї сторони та обмеженню прав другої, а також вирішенню спірних питань на розсуд митних органів. Детальна нормативна регламентація всіх аспектів правовідносин, що виникають при проведенні документальних перевірок між платниками податків та митними органами, забезпечить практичну реалізацію прав митних органів, визначених Кіотською конвенцією та Законом № 2181, за умови дотримання прав і законних інтересів платників податків з одночасною мінімізацією їх обов’язків.

RSS-матеріал