На розширеному засіданні Кабінету Міністрів України прийнято ряд важливих рішень

Шановні колеги!

Повідомляємо Вам, що 21.05.09 в Українському Домі відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів України, на якому Голова Ради підприємців при КМУ Оксана Продан представила цілу низку проектів постанов Уряду та Законопроектів, спрямованих на підтримку малого та середнього бізнесу.

Серед інших розглядались наступні проекти:

1. Проект Постанови Кабінету Міністрів України "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року".

Цим проектом передбачається призупинення проведення планових перевіровок суб'єктів господарювання (крім перевірок, які, відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки ступеня ризику від здійснення господарської діяльності, віднесені до суб' єктів господарювання із високим ступенем ризику) та крім планових заходів за додержанням податкового законодавства і своєчасністю сплати податків до бюджету.

Також цим проектом передбачається, що у разі виявлення порушень під час проведення планових заходів нагляду (контролю), до суб'єкта господарювання не застосовуються відразу фінансово-адміністративні санкції, а надається припис про усунення виявлених порушень строком на 30 діб.

2. Розглянуто проект Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Плану заходів з підримки експортної діяльності суб'єктів малого та середнього підприємництва".

Проектом Розпорядження КМУ передбачено покращення державної підтримки екпортної діяльності малого та серднього бізнесу за рахунок забезпечення страхування експортних ризиків, здешевлення вартості банківських кредитів, пільгового кредитування, стимулювання виставкової діяльності, удосконалення інформаційної та консультативної підтримки.

3. Проект Постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до порядку митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обо'язковій сертифікації в Україні"

Зокрема, за умови набрання чинності цим проектом, передбачено, що у випадку, коли органом Держспоживстандарту приймається рішення, що товари не підлягають сертифікації, то таке рішення використовується на весь строк дії зовнішньоекономічного контракту.

4. Проект Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку митного контролю суднового постачання в морських і річкових портах України, відкритих для заходу суден закордонного плавання"

5. Проект Постанови Кабінету Міністрів України "Про визнання таким, що втратив чинність, пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1998 №1094"

На даний момент, при митному оформленні енергоємної техніки, технологій та матеріалів (за переліком, що затверджений Держенергозбереженням), суб'єкти ЗЕД можуть здійснити таке оформлення за наявності позитивного висновку Держенергозбереження. Проектом Постанови Уряду планується таку вимогу скасувати.

Також планується внести зміни до Постанови КМУ від 01 лютого 2006 р. № 80 "Про перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України", зокрема з переліку обов'язкових документів вилучається Облікова картка суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, зовнішньоекономічний договір. Також встановлюється перелік документів, що використовуються для визначення митної вартості товарів.

У випадку, якщо Членів Асоціації зацікавив якийсь із згаданих проектів нормативно-правових актів, і Ви хотіли б з ним ознайомитись більш докладно, звертайтесь, будь ласка, до Асоціації митних брокерів України за телефоном +38 044 206-55-64, або електронною поштою.

Прес-служба Асоціації