Держмитслужба підписала багатосторонній міжвідомчий договір

Делегація Держмитслужби України на чолі з першим заступником Голови Служби Ігорем Піковським, у термін 19-21 листопада поточного року взяла участь у роботі 48-го засідання Ради керівників митних служб держав—учасниць СНД (РКМС СНД), яке проходило в Санкт-Петербурзі (Російська Федерація).

У ході засідання керівники митних служб держав-учасниць СНД обговорили низку питань, які регулюють різні аспекти взаємодії в галузі митної справи у рамках СНД.

Так представником керівництва від Держмитслужби Ігорем Піковським підписані рішення РКМС СНД практично до всіх питань порядку денного 48-го засідання РКМС СНД. А це і інвентаризація міжнародно-правової бази держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у митній сфері, і затвердження Регламенту підготовки матеріалів до засідань Ради керівників митних служб держав - учасниць СНД, а також процедурно-координаційні питання діяльності РКМС СНД: вибори Голови РКМС СНД та призначення її Секретаря, План роботи РКМС СНД на 2009 рік тощо.

Разом з тим, Держмитслужба не підписала рішення щодо можливості створення Єдиної інформаційної системи митних служб держав – учасниць СНД, оскільки обмін інформацією з митними органами інших країн здійснюється Держмитслужбою України на основі двосторонніх угод про інформаційну взаємодію та відповідних протоколів до них, якими визначаються технологія, структура та формати обміну інформацією. Крім того, Держмитслужба і надалі не має наміру брати участь у розробленні загальної функціональної структури та заходів з метою створення Єдиної інформаційної системи митних служб держав – учасниць СНД. 

У ході засідання Держмитслужба порушила питання щодо створення на території України Регіонального центру ВМО з інституційного розвитку (РЦІР ВМО) в Європейському регіоні.

Рішення РКМС СНД до цього питання підписано усіма уповноваженими представниками митних відомств держав – учасниць СНД, крім митної служби Азербайджанської Республіки, яка має намір створити такий же центр на своїй території.

21 листопада 2008 року керівники митних служб держав – учасниць СНД, у тому числі й українська сторона, підписали багатосторонній міжвідомчий  договір - Протокол про обмін попередньою інформацією щодо товарів і транспортних засобів, переміщуваних через митні кордони держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав.

Цей Протокол розроблено з метою усунення перешкод у взаємній торгівлі між державами – учасницями СНД, пов’язаних із обміном та передачею достовірної інформації про товари і транспортні засоби, які переміщуються через митні кордони. Договір передбачає організацію обміну інформацією в режимі реального часу на двосторонній основі, згідно з узгодженими Технічними умовами.

У ході обговорення питань порядку денного засідання українська сторона чітко конкретизувала межі своєї участі в проектах і рішеннях, запропонованих до розгляду митними службами держав-учасниць СНД, та забезпечила реалізацію інтересів ДМСУ.

 

Джерело: Державна митна служба України