Росія і Україна домовились про обмін в реальному часі попередньою митною інформацією

Росія і Україна домовились про обмін в реальному часі попередньою митною інформацією

11 листопада 2008 року Москві відбулось підписання Протоколу між Державною митною службою України і Федеральною митною службою Росії щодо організації обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України і Російської Федерації. Підписи на документі поставили Голови Служб – Валерій Хорошковський та Андрій Бельянінов.

Документ передбачає обмін інформацією у режимі реального часу, що дозволить митникам обох країн співставляти дані про товарні партії, що переміщуються через україно-російський кордон. Зокрема, передбачається, що сторони надаватимуть один одному інформацію не лише про кількість товару, його класифікаційний код, але й про оформлення фактичного вивезення товарів і транспортних засобів за межі митної території наших країн. Крім того, сторони інформуватимуть одна одну про факти надходження та початку здійснення процедури доставки товарів і транспортних засобів.

Налагоджена система обміну попередньою митною інформацією дозволить проконтролювати та недопустити підміни в пунктах пропуску товаросупровідних документів, використання підробних документів, які використовуються у митному оформленні, заявлення недостовірних даних про кількість, вагу та ціну товару.

На думку керівників Митних адміністрацій України та Росії це загалом дозволить практично звести до мінімуму будь-які маніпуляції при здійсненні зовнішньоекономічних операцій.

Голова Держмитслужби України Валерій Хорошковський, підписуючи Протокол, зазначив, що Росія – один з найбільших партнерів нашої країни в питаннях торгівлі, тому реалізація домовленостей про обмін попередньою митною інформацією дозволить системно підійти до викорінення порушень митного законодавства у наших країнах, як явища. Якщо підприємці знають, що ми з двох сторін контролюємо їхню операцію спокуси «гратися» з митницею не буде.

Підписання цього Протоколу відбулося в рамках системної роботи Митної Служби України по налагодженню обміну інформацією з митними адміністраціями країн, з якими Україна має зовнішньоторговельні відносини.

Основною метою цього Протоколу э:

  • - практична реалізація положень Протоколу між Державною митною службою України та Державним митним комітетом Російської Федерації про організацію обміну інформацією щодо товарів та транспортних засобів, переміщуваних через митний кордон України і Російської Федерації (підписаний 05 червня 2002 р.) та
  • - усунення перешкод у взаємній торгівлі між Україною та Російською Федерацією, пов’язаних з обміном та передачею достовірної інформації про товари та транспортні засоби, що переміщуються через українсько-російський кордон.
  • Джерело: Державна митна служба України