Мінтранс: В Україні будуть змінені номери екстрених, аварійних та довідково-інформаційних служб

Протягом двох тижнів, з 3 по 18 лютого 2009 року, в Україні будуть змінені скорочені номери екстрених, аварійних та довідково-інформаційних служб. Перехід на нову нумерацію здійснюватиметься філіями ВАТ «Укртелеком» у всіх населених пунктах країни.

Номери екстреного виклику змінюються додаванням «1» на початку номера. Тобто, пожежна служба викликатиметься за номером 101, міліція – 102, швидка допомога – 103, аварійна служба газу – 104.

За цим же принципом буде змінено звичний номер довідкової служби з надання номерів: замість 09 потрібно буде набирати 109. Інформаційно-довідкова служба міжміської телефонної станції змінить свій номер на 170 (раніше – 070).

Національний оператор зв’язку «Укртелеком» потурбується про те, щоб зміна нумерації відбулась безболісно. Протягом місяця у містах, де існують відповідні технічні можливості комутаційного обладнання, діятиме паралельний формат набору – і старих, і нових номерів. Щоб абоненти призвичаїлись до нововведень, у телефонних мережах деякий час працюватимуть автовідповідачі, які повідомлять про зміну номера.

«Нинішня система телефонної нумерації, що діє з 70-х років минулого століття, фактично вичерпала ресурс номерів, – прокоментував зміну телефонної нумерації заступник Міністра транспорту та зв’язку – голова Державної адміністрації зв’язку Олег Проживальський. – Тривалий час відчуваємо гостру нестачу так званих скорочених номерів. Сьогодні в Україні їх близько 60, а нова система нумерації дозволить ввести близько 600 коротких номерів”.

Крім того, перехід на нову систему телефонної нумерації викликаний потребою узгодження її з європейськими стандартами, адже Україна входить до переліку країн, що мають нестандартну систему нумерації. Затверджений Міністерством транспорту та зв’язку план переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України буде поетапно реалізовано протягом чотирьох років.

Наступний етап зміни телефонної нумерації відбудеться в жовтні 2009 року. Зміни торкнуться лише кодів виходу на міжміську та міжнародну телефонні мережі, а також на мережі мобільних операторів. Причому перехід всіх операторів – і фіксованого, і мобільного зв’язку – відбудеться одночасно.

Замість «вісімки», яка використовується для виходу на міжміську мережу та мережі мобільних операторів, буде введено нуль. Зміниться формат доступу до мобільного зв’язку. Наприклад, МТС треба буде набирати як 0-50 (замість 8-050). Відповідних змін зазнає і формат виходу на міжміські мережі: з жовтня дзвонитимемо, скажімо, в Донецьк за кодом 0-62 (нині діючий – 8-062). Вихід на міжнародний зв’язок, як це заведено у світі, буде через 00 (зараз 8-10).

Джерело: Урядовий портал