Щодо наказу Мінфіну від 28.03.2016 № 395

  В Офіційному віснику України від 26.04.2016 № 31 оприлюднено наказ Мінфіну України від 28.03.2016 № 395 «Про затвердження Змін до Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа».

      Положеннями зазначеного наказу вносяться деякі зміни до Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів, затвердженого наказом Мінфіну від 30.05.2012 № 631.

      Зокрема, встановлюється, що посадова особа ПМО для виконання митних формальностей за відповідною МД призначається в автоматичному режимі АСМО в порядку черговості надходження МД для митного оформлення.

      При цьому виконання митних формальностей за МД може бути передано іншій посадовій особі ПМО (з внесенням відповідних відомостей до Інформаційного аркуша та до АСМО) керівником цього ПМО або особою, яка виконує його обов'язки, якщо:

      - товари підлягають державному експортному контролю;

      - посадова особа ПМО, яка розпочала митні формальності за МД, не завершила їх у свій робочий час або перебуває у стані тимчасової непрацездатності.";

      Перевірка ЕМД та ЕД і призначення посадової особи ПМО для виконання митних формальностей за відповідною МД проводяться з використанням АСМО в автоматичному режимі у порядку черговості їх надходження. АСМО в автоматичному режимі пересилає ЕМД та ЕД до відповідного ПМО органу доходів і зборів для отримання посадовою особою ПМО, яка призначена для виконання митних формальностей за цією ЕМД.

      Наказ набуває чинності з дня оприлюднення – з 26.04.2016.

Источник: MDoffice