Звернення АМБУ До Голови ДФСУ щодо наявних проблем у здійсненні процедур реєстрації або зміни облікових даних субєктів ЗЕД

Вих.№15/51 від 15.09.2015 року

Голові Державної фіскальної служби України
Насірову Р.М.

Шановний Романе Михайловичу!

Користуючись нагодою, Асоціація митних брокерів України засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2015 № 552 затверджено Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами (далі - Порядок). Цей Порядок, на відміну від попереднього, покликаний суттєво спростити процедуру реєстрації або зміни облікових даних суб'єктів зовнішньої економічної діяльності.

Разом з тим, до Асоціації митних брокерів України надходять численні звернення, в яких суб’єкти ЗЕД висловлюють нарікання на наявність проблем у здійсненні зазначених процедур відповідно до нового Порядку.

Зокрема:

1. Передбачена Порядком електронна форма обміну інформації (із застосуванням засобів Єдиної автоматизованої інформаційної системи органів ДФС ) у багатьох підрозділах ДФС на цей час не функціонує ( Львівська митниця).

2. Порядком не передбачено можливості застосування електронного цифрового підпису агентами з митного оформлення (декларантами), які мають відповідні повноваження.

3. Замість 15 хвилин, упродовж яких раніше здійснювалась реєстрація суб'єкта ЗЕД (цього часу інспекторам вистачало, щоб внести відповідну інформацію до бази даних), із запровадженням нового Порядку витяг з цієї бази даних, як правило, видається лише наступного дня після подання суб’єктом ЗЕД відповідної заяви.

З урахуванням наведеного, просимо Вас вирішити питання щодо розв’язання існуючих проблем та поінформувати нас про вжиті заходи.

З повагою,

Голова Правління Асоціації митних брокерів
України
В.П.Ліннік