Результати засідання митних представників "CONFIAD" 13 березня 2015 року

13 березня поточного року у м. Париж відбулось засідання Пан-європейської асоціації митних брокерів та митних представників «CONFIAD».

Основні питання, які були розглянуті на засіданні: •

ОНОВЛЕННЯ МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС ТА АКТІВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ •
ОНОВЛЕННЯ ТА ПОЗИЦІЇ «CONFIAD» ЩОДО СТАНДАРТІВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ.

Щодо першого питання: Президент підготував доповідь та надав усім членам«CONFIAD». У доповіді йшлося про результати присутності Президента на зустрічі з DGTAXUD, де також були присутні представники митної експертної групи та торгової контактної групи. Під час цієї зустрічі «CONFIAD» запропонував включити два питання у розпорядок сумісної зустрічі, а саме: • Стаття 21 Митного кодексу ЄС: Ця стаття передбачає те, що Комісія має зробити уточнення за допомогою виконавчих актів, процедурні правила щодо присвоєння права на надання послуг у країнах-членах ЄС, відмінних від тих, де особа зареєстрована. Комісія визначила, що немає необхідності у написанні виконавчих актів на даний момент, однак «CONFIAD» продовжує вважати, що деякі правила є необхідними особливо у випадках, коли митні представники виконують критерії, вказані в статті 39, пунктах (а) та (d) Митного кодексу ЄС, але ця особа не являється УЕОc (AEOc). •
Стаття IA-I-2-27. «CONFIAD» пропонує, що для отримання статусу митного представника, критерій «три роки практичного досвіду» має бути в будь-якому разі визначений, тому даний критерій має стати додатковим до «практичних стандартів компетенції або професіональна кваліфікація». Причиною такої пропозиції є те, що особа може працювати , наприклад, у компанії, яка пов’язана лише з експортними операціями протягом трьох років та вважатися «тою, яка має досвід у митному законодавстві». Насправді, ця людина є компетентною лише у малій частині митного законодавства ЄС. Цей критерій вважається нами менш рамковим, порівняно з іншими, визначеними у статті IA-I-2-27.

Представники «CONFIAD» вважають, що митні представники мають бути експертами у всіх справах, передбачених митним законодавством ЄС та методи оцінювання цього мають бути такими, що передбачають визначення рівня компетентності митних представників. На жаль, навіть митне керівництво країн-членів ЄС та асоціацій, які були присутні на зустрічі не підтримали пропозицію «CONFIAD» щодо критерію «три роки практичного досвіду», який здебільшого буде використовуватись заявником для підтвердження практичних стандартів компетенції для статусу УЕО (C,F). Результати обговорення даного питання серед членів «CONFIAD»:

Президент «CONFIAD» вважає, що було б добре обговорити дане питання на національному рівні, а також поговорити з Віце-президентом Європейського Парламенту, проте деякі члени «CONFIAD» вважають, що це непотрібно. Після довготривалих дискусій, були прийняті наступні рішення: o На національному рівні, кожний член «CONFIAD» має запитати митні органи, як буде підтверджуватись критерій «три роки практичного досвіду» o На міжнародному рівні, «CONFIAD» має звернутись до Комісії з питань митного законодавства з метою отримання вражень країн-членів щодо «практичних стандартів компетенції». З приводу оновлення та позиції «CONFIAD» щодо стандартів Європейської Комісії:

Президент «CONFIAD» розповів, що взяв участь у третій зустрічі проектного комітету з питань «Створення стандартів компетенції митних представників». Основними питаннями, які розглядалися на зустрічі були: чи повинні вимоги отримання статусу митного представника стосуватись повністю лише однієї особи. Щодо цього питання 6-7 країн на зустрічі проектного комітету проголосували «за».

Друге питання було більш дискусійне, стосовно чи повинні вимоги отримання статусу митного представника загальноприйматись частинами різними особами, найманими компаніями, що означає таким чином повне дотримання вимог. Результати обговорення даного питання серед членів «CONFIAD»: Радник з технічних питань «CONFIAD»Mr. Herreroінформує представників, про те, що дане питання перебуває на даному етапі на розгляді і лише потім буде надіслано робочій групі, але наразі спільної позиції щодо нього немає. В будь-якому випадку, він підтримує перше питання, щодо другого він вважає, що воно варте уваги, лише в тому випадку, якщо є митний представник, який повністю відповідає вимогам отримання статусу, а також керує митним відділом компанії. Португальська асоціація вважає, що неможливо розподілити знання митної справи серед кількох співробітників, так як «CONFIAD» та «CLECAT» підписали договір з цього питання.

Представники делегації з Кіпру вважають, що митним представником компанії має бути директор або керівник, тому що співробітника можуть звільнити, або він може покинути компанію в будь-який момент. Не дивлячись на це, можна зрозуміти, що така думка не буде прийнята компаніями. Радник з технічних питань «CONFIAD»Mr. Herrero нагадав, що в Іспанії, вимогою Вищого Суду встановлено: у компанії, яка прагне отримати статус митного представника, керівник або працівник має бути митним представником. Вирішено відправити Комісії наступне рішення «CONFIAD»

Щодо другого питання: «Щодо другого питання «CONFIAD» підтверджує, що особа, яка займає високу позицію в компанії в країні-члені ЄС, відповідно до місця реєстрації має відповідати критерію, який визначає митну компетенцію».