Звернення АМБУ до Президента України щодо ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності".

                                                                     Шановні колеги!

На жаль спроби Асоціації митних брокерів України врегулювати питання видачі дозволів замість ліцензій  з Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики не увінчались успіхом. Тому ми змушені були звернутися до Президента України щодо ветування Закону. (Лист до Президента України у прикріпленому файлі).

Довідково: Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності», реєстр.№ 0934 запроваджує  дозволи, які видаються двома відомствами: Державною фіскальною службою України та Державною прикордонною службою України.

 

Вих. №16/24  від 10.03.15р.                                                                            

                                                                                                                     Президенту України

                                                                                                                     Порошенку П.О.

                                                                                                                    01220, м.Київ, вул. Банкова,11

Щодо закону України «Про ліцензування

видів господарської діяльності»

                                                       Шановний пане Президенте України!

Асоціація митних брокерів України висловлює Вам свою глибоку повагу і просить розглянути і прийняти до уваги наші зауваження до щойно прийнятого Верховною Радою України Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», реєстраційний номер № 0934  (далі – Закон).

           Закон передбачає скасування ліцензування митної брокерської діяльності, що  безумовно, має забезпечити лояльні, демократичні умови функціонування ринку таких послуг.

Однак, замість відміни ліцензування Законом запроваджуються дозволи на здійснення митної брокерської діяльності. Тим самим зазначені прогресивні очікування, на нашу думку, зводяться нанівець.

Більше того, перелік органів, які зобов’язані та уповноважені надавати відповідні дозволи, розширено. Зокрема, до нього включено ще один орган - Державну прикордонну службу.

Насправді, переміщення товару, що підлягає декларуванню, через державний кордон, не покладає на зазначений орган здійснення контролю за дотримання митних правил. Згідно з існуючою світовою практикою, прикордонний контроль при ввезенні товару починається перед митним контролем, а при його вивезенні – після митного контролю. З урахуванням наведеного, будь-які порушення митних правил, допущені митним брокером,  у будь-якому випадку будуть зафіксовані митними органами поза межами прикордонного контролю.

Отже, оцінку спроможності підприємства здійснювати митну брокерську діяльність Адміністрація державної прикордонної служби України об’єктивно проводити не має можливості.

Переконані, що впровадження зазначеного Закону неодмінно призведе до суттєвого збільшення тиску на бізнес шляхом подвоєння кількості контролюючих органів, створить додаткові передумови для корупційної діяльності.

Крім того, вважаємо, що Державна прикордонна служба має більш профільні і нагальні запити від українського суспільства, а саме – охорона та оборона державного кордону України.

З огляду на вищевикладене, Асоціація митних брокерів України наполягає на безумовному ветуванні Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» № 0934 та пропонує направити його на доопрацювання задля єдиної мети -  Закон має забезпечити зменшення адміністративного тиску на впровадження та здійснення митної брокерської діяльності.

Зі свого боку Асоціація у особі найбільш кваліфікованих і досвідчених представників готова взяти участь у доопрацюванні і підготовці відповідних пропозицій і доповнень.

             З глибокою повагою,

Голова Правління Асоціації митних брокерів

України                                             В.П.Ліннік