Зустріч представників італійських асоціацій в м.Барі (Італія) за участю Голови Правління АМБУ

26-27 вересня 2014 року відбулася зустріч представників італійських асоціацій митних брокерів та почесних гостей, серед яких були запрошені: Голова правління грецької асоціації митних брокерів Mr. George Zografos (OETE), Mr  Iacovos  Hadjivarnas (CACB, Кіпр) та Голова правління АМБУ ВолодимирЛіннік .

Володимир Ліннік висловив подяку за запрошення італійських партнерів та зазначив, що АМБУ завжди готова надалі співпрацювати з італійськими асоціаціями та сподівається на подальшу ефективну взаємодію. Через все більшу поступову інтеграцію України до ЄС, питання митної взаємодії між країнами стає особливо актуальним. Українській стороні необхідно володіти знаннями щодо особливостей митного оформлення та ведення митної діяльності на території ЄС для формування ефективних партнерських стосунків.

Окрім проблемних питань порядку денного, були розглянуті також питання митного представництва та УЕО, а також питання порушень та санкцій відповідно до вимог нового митного кодексу ЄС (UCC), що вступає в силу 1 травня 2016.

Mr. MauroGiffoni, представник секретаріату CONFIAD, виступив з детальною презентацією положень Митного кодексу щодо митного представництва, УЕО та особливостей цього статусу, також надав інформацію про критерії, яких необхідно дотриматись, щоб отримати статус УЕО на території ЄС та розглянув проблемне питання закриття багаторазової гарантії.

До слова з питань митних санкцій та порушень серед країн-членів ЄС була запрошена PanayotaAnaboli, завідуюча сектором митного законодавства в Брюсселі. Вона зазначила, що процедура розгляду порушень та встановлення санкцій різниться в країнах-членах ЄС, проте дуже важливою є розробка універсальної, спільної платформи, яка регулювала б розгляд порушень у всіх країнах-членах. Одним з проблемних питань є те, що певні порушення в одній з країн ЄС передбачають відповідальність (в деяких країнах-членах навіть кримінальну), при тому що в інших при тому ж самому порушенні може накладатися лише штраф у визначеному розмірі.

Опрацьовані питання мають важливе практичне значення для української сторони та сприятимуть розвитку митної справи в Україні. Також даний захід є основою для налагодження співробітництва та підтримки зв’язку з країнами-членами ЄС.