ДФСУ зроблено черговий крок для значного спрощення процедур митного оформлення в морських портах

Державна фіскальна служба України приєдналася до Інформаційної системи портового співтовариства (ІСПС). Відповідну угоду підписали Голова ДФС України Ігор Білоус та голова ДП «Адміністрація морських портів України» Андрій Амелін.

ІСПС, в якій всіх учасників транспортного та вантажного процесів інтегровано в спільний інформаційний простір, вже успішно функціонує в морському порту «Южний», Одеському та Іллічівському морських портах. Приєднання ДФС України до угоди означає черговий крок в напрямі впровадження сучасних інструментів спрощення процедур контролю, яким є система «єдиного вікна», в практику контролю вантажів на кордоні. Втілена в ІСПС модель «єдиного вікна» стала результатом співпраці українських урядових, ділових кіл з ЄЕК ООН з реалізації принципів, викладених в Рекомендаціях № № 33, 34, 35 ЄЕК ООН.

Завдяки впровадженню принципу «єдиного вікна» для ефективного обміну інформацією, електронного документообігу між суб’єктами міжнародної торгівлі та державними органами будуть прискорені процедури контролю вантажів на кордоні та спрощено їх оформлення.

До того ж, за рахунок мінімізації документообігу при здійсненні технологічних операцій у портах, оптимізації технологічних процесів, скорочення часу по кожній операції, впровадження інформаційної системи зменшить вплив людського фактору, а разом з тим, мінімізує корупційні ризики та можливості для застосування злочинних схем.

Источник: http://sts.gov.ua/