Круглий стіл з питань розвитку мультимодальних перевезень в Україні

8.08.14 в приміщенні Мінінфраструктури  відбулось засідання за круглим столом з питань розвитку мультимодальних перевезень в Україні, в якому прийняли участь  представники Мінінфраструктури, провідних асоціацйї,  транспортних підприємств, а також інших заінтересованих учасників.

На засіданні обговорювались концептуальні основи розробки законопроекту "Про мультимодальні (комбіновані) перевезення в Україні", які повинні бути, виходячи із аналізу міжнародних конвенцій і договорів, а також із застосуванням кращих міжнародних і європейцських практик в сфері забезпечення і розвитку мультимодальних (комбінованих) перевезень.

Учасники наголосили на відсутності державного впливу на мультимодальні перевезення в Україні. У зв`язку з тим , що технології мультимодальних перевезень пов`язують роботу терміналів, митних постів і пунктів пропуску. Було запропоновано об`єднати їх у транспортно-логістичні об`єднання. Забезпечити підтримку таких об`єднань з боку держави, а саме зменшити час на проходження митних формальностей і забезпечити автоматизоване і безперебійне функціонування терміналів.

Над проектом закону буде працювати  робоча група. Робоча група буде працювати над основними принципами мільтимодальних перевезень, над поняттям договір про мультимодальне перевезення та форми документів.

Запрапоновано учасникам надати до Мінінфраструктури в термін до 01.09.14 року свої пропозиції до вищезазначеного законопроекту.

Асоціація митних брокерів України закликає власників митних терміналів і експертів із мультимодальних перевезень прийняти активну участь у розробці законопроекту.