Додаткові коментарі стосовно деяких питань, що обговорювались CONFIAD на засіданні 6.0614 року

3. Оновлення Митного кодексу ЄС та виконавчих положень

На попередній зустрічі CONFIAD у Парижі було вирішено зберігати посилання на Статут Якості та Кодекс внутрішніх процедур у виконавчих положеннях.

Дивно, що на зустрічі Taxud 17-18 березня, не було проведено дискусій щодо статей стосовно УЕО та їх практичних стандартів компетенції або професійної кваліфікації (стаття IA-I-2-27), але Taxud пообіцяв надіслати CONFIAD їх відповідь щодо коментарів наданих членами Taxud.

Надалі CONFIAD отримав документ, в якому Taxud погоджується:

  • Коментар 1: друга частина речення має бути видалена: «Мінімум три роки практичного досвіду у митній справі, визначені на основі митної декларації, наданої заявником, що виступає декларантом для митного представника»
  • Коментар 2: «у випадку використання заявником договірної особи, критерій оцінювання має вважатись витриманим, у випадку якщо договірна особа є УЕО (AEOC, AEOF)».

На тій же зустрічі обговорювалась стаття Митного кодексу ЄС стосовно «гарантій на потенційний та існуючий борг», зокрема пункт 4, підпункт 3 передбачає: «якщо гарантія не була вивільнена, вона може також бути використана, у межах гарантованої суми, для відновлення суми імпортних та експортних платежів та інших витрат, сплачених після проходження товарами митного контролю».

Для митного представника є ризик того, що гарантія буде використана для відновлення суми платежів після випуску товарів і часто клієнт зникає за цей проміжок часу.

Також Taxud зазначив, що вищезгадане не є об’єктом даної статті. Для CONFIAD є важливим роз’яснити значення у виконавчому положенні Митного кодексу ЄС.