Роз'яснено питання оформлення попередніх митних декларацій

Міністерство доходів і зборів України
Лист "Щодо надання інформації"
від 06.06.2014 N 99-24/1.2-01-06/2755

Розглядаючи процедуру оформлення попередніх митних декларацій відповідно до розд. V Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа Міндоходів зазначило наступне.

При розробці розд. V "Особливості виконання митних формальностей за попередньою митною декларацією" Порядку були використані норми Митного кодексу, викладені в ст. 259, в основу якої закладено принцип прийняття рішення про випуск товарів відповідно до заявленого митного режиму за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію, без пред'явлення їх цьому митному органу після переміщення товарів через митний кордон України.

При цьому, таке рішення приймається митним органом, яким оформлена така попередня митна декларація, на основі результатів аналізу ризиків у строк не більше 4-х робочих годин з моменту пропуску цих товарів через митний кордон України.

Така процедура разом з нормою ст. 247 Митного кодексу щодо митного оформлення товарів в будь-якому митному органі створює найбільш комфортні умови для використання логістичних переваг при поставках товарів в рамках зовнішньоекономічних операцій.

Також Міндоходів повідомило, що якщо нормативно-правовими актами з питань державної митної справи, що регулюють питання контролю митної вартості та коду товару за УКТЗЕД, передбачена можливість випуску товарів за попередніми рішеннями, положення Порядку цьому не перешкоджають.

Источник: www.ligazakon.ua