6 червня 2014 року відбулось чергове засідання "CONFIAD"

6 червня поточного року у м. Афіни відбулось засідання Пан-європейської асоціації митних брокерів та митних представників «CONFIAD», участь у якому взяв Голова Правління Асоціації митних брокерів України (АМБУ) Володимир Ліннік.

На конференції були розглянуті питання:

 • Оновлення Митного кодексу ЄС та виконавчих положень
 • Оновлення Європейського комітету зі стандартизації та сертифікації
 • Документи T2L – T2LFдля підтвердження статусу товарів ЄС
 • Пункт 18 транзитної декларації
 • Спрощена транзитна декларація (електронний транспортний документ)
 • Впровадження проекту «Єдине вікно»
 • Митні спрощення
 • Митні порушення та санкції
 • Оновлення стосовно офіційного статусу «CONFIAD»
 • Підведення підсумків

Результати зустрічі:

1. Підтвердження результатів попередньої зустрічі у Варшаві 7 лютого 2014.

Підтримано більшістю.

2. Затвердження плану:

Mr. LuisPires (CDO, Португалія) виступив з пропозицією додати в останній пункт «Підведення підсумків» його виступ щодо результатів конференції, яка була проведена в Азербайджані.

Mr. Mauro Giffoni (Італія) виступив з вибаченням за представників Асоціації митних брокерів Італії “Assocad”, через неможливість їх присутності на засіданні.

Володимир Ліннік виступив з інформацією про підпис між Україною та ЄС першої частини Угоди про асоціацію, що матиме позитивний вплив на стосунки між цими двома сторонами. Mr. Mauro Giffoni додав, що дана угода була опублікована в офіційному журналі Європейського союзу L 161 від 29 травня 2014 року.

План був затверджений з додаванням пункту Mr. Pires

3. Оновлення Митного кодексу ЄС та його виконавчих положень

Mr. Massimo De Gregorio (Італія) пояснив, що пропозиція представлена «CONFIAD» внести корективи до статті IA-I-2-27 (123-08-IA) були прийняті DGTAXUD.

Mr. Massimo De Gregorioта Mr. Mauro Giffoni надали роз’яснення, що стаття 89 (4) (3) Митного кодексу ЄС, яка стосується потенційного та існуючого митного боргу може мати негативний вплив на роботу митних представників. Mr. Mauro Giffoni пояснив, що DGTAXUD шукає рішення цієї проблеми. Всі члени «CONFIAD» висловили свою стурбованість, що митні представники завжди залишатимуться відповідальними за митний борг.

У свою чергу Володимир Ліннік повідомив, що Митний кодекс України має враховувати та використовувати певні стандарти Європейського митного кодексу, так як найближчим часом Україна планує підписати другу частину Угоди з Європейським союзом. АМБУ прийматиме участь у роботі над положеннями українського кодексу та його модернізації відповідно до Митного кодексу ЄС. Володимир Ліннік сподівається на допомогу членів «CONFIAD» у реалізації цього завдання.

4. Оновлення Європейського комітету зі стандартизації та сертифікації, зустріч Afnor23 квітня 2014

Mr. Massimo De Gregorio прочитав лист, який він підготував стосовно стандартів Європейського комітету. Європейська комісія висловила «CONFIAD» та Clecatнеобхідність підвищити та підтвердити відповідний рівень якості роботи митних представників, підтвердити професіональні здібності та високу компетенцію, надаючи приватним особам можливість затвердження рекомендованих стандартів для визнання акредитації представників торгівлі, бізнесу або індивідів, які прагнуть вести брокерський бізнес.

Mr. George Zografos (OETE, Греція) пояснив, що є дуже важливим мати необхідні теоретичні та практичні знання, здавати іспит для підтвердження наявності необхідних знань. Також є важливим, щоб ці стандарти стосувались як фізичних, так і юридичних осіб.

5. Документи T2LT2LFдля підтвердження статусу товарів ЄС

Mr. Massimo De Gregorio прочитав лист, який він підготував стосовно документівT2LT2LF.

Лист стосувався проекту, в якому передбачено різні можливості впровадження документів T2L та T2LF в електронній формі. TAXUD пропонує наступні альтернативні варіанти:

 • Альтернатива А: нічого не впроваджувати
 • Альтернатива B: повністю централізований розвиток
 • Альтернатива С: комбінований розвиток
 • Альтернатива D: централізований розвиток, управління використанням на національному рівні
 • Альтернатива Е: повністю національний розвиток

Для DGTAXUD найкращою альтернативою є варіант B, оскільки він передбачає шлях модернізації як закріплено Митним кодексом ЄС зі зменшенням витрат та зусиль країн-членів та економічних операторів.

Mr. Massimo De Gregorio зазначив, що «CONFIAD» підтримує позицію DGTAXUD.

Mr. George Zografos, Ms. Anne Sandretto (TLF, Франція) та MrIacovosHadjivarnas (CACB, Кіпр) вважають, що даний пункт потребує значної уваги, так як він може мати, справді, негативний вплив на роботу митних представників і є великий ризик правопорушень, особливо у випадку транзиту через порти країн, які не є членами ЄС.

Mr. Mauro Giffoni вважає, що зміни, які запропоновані DGTAXUD не мали жодного негативного впливу на митних представників до тепер.

Mr. Piotr Goldyn (Польща) вважає, що дуже важливо мати митні документи в електронній формі.

6. Пункт 18 транзитної декларації

Mr. Massimo De Gregorio прочитав лист, який він підготував стосовно питання щодо пункту 18 транзитної декларації. Економічні оператори ЄС жаліються, що не завжди можуть вказати номер реєстрації транспортного засобу при заповненні пункту 18 транзитної декларації. Комісія пояснила, що ця інформація є необхідною для подальшого контролю Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) і, тим більше, є обов’язковою, за виключенням деяких винятків.

Mr. Massimo De Gregorio пояснив, що 10 квітня 2014 року «CONFIAD» прийняв участь у зустрічі з DGTAXUD щодо рішення цієї проблеми.Ms. Anne Sandretto зазначила, що особлива увага має бути надана рішенням, які пропонуються DGTAXUD. DGTAXUD пообіцяли знайти рішення цієї проблеми.

7. Спрощена транзитна декларація (електронний транспортний документ)

Mr. Massimo De Gregorio прочитав лист, який він підготував стосовно питання спрощеної транзитної декларації. Асоціаціям необхідно надіслати власні коментарі з цього питання DGTAXUD, якщо такі є.

8.Впровадження проекту «Єдине вікно»

Mr. Massimo De Gregorio прочитав лист, який він підготував щодо питання «Єдиного вікна».

Асоціаціям необхідно надіслати власні коментарі з цього питання DGTAXUD, якщо такі є.

9. Митні спрощення

Mr. Massimo De Gregorio прочитав лист, який він підготував щодо питання митних спрощень.

Mr. Mauro Giffoni пояснив, що дане питання є дуже важливим для “Assocad”, так як в Італії дозволено використовувати місцеву процедуру митного очищення.

Асоціаціям необхідно надіслати власні коментарі з цього питання DGTAXUD, якщо такі є.

10. Митні порушення та санкції

Mr. Massimo De Gregorio прочитав лист, який він підготував щодо питання митних порушень та санкцій.

Ms. Anne Sandretto пояснила, що TLF підтримує «CONFIAD» у цьому питанні і вона також зазначила, що у пропозиції немає санкцій, які стосуються декларанта, який не знаходиться на території ЄС. Вона виступила з інформацією, що TLF готує документ по санкціям та порушенням. Даний документ буде надісланий як тільки роботу буде закінчено.

Mr. George Zografos вважає, що митні представники мають стати відповідальними за митний борг у майбутньому.

Ms. Anne Sandretto та Mr. George Zografos також пояснили, що є лобіювання на національному рівні є дуже важливим.

11.Інформація щодо статусу CONFIAD як міжнародної некомерційної асоціації

Mr. Massimo De Gregorio пояснив, що 3 червня 2014 року  він надіслав e-mailусім членам CONFIAD, пояснивши, що для отримання CONFIAD статусу міжнародної некомерційної асоціації, усі асоціації мають надати йому інформацію про:

 • Статуси асоціацій та імена їх юридичних представників
 • Документи всіх членів CONFIAD

12. Інші питання:

 • Конференція в Баку

Mr. LuisPires розповів про власну участь у конференції, яка відбулася в Азербайджані з питання практики міжнародної торгівлі. Конференція була, дійсно, цікавою та він вважає, що Угода про розвиток вільної торгівлі не буде мати негативного впливу на митних представників.

 • Наступне засідання CONFIAD

Було вирішено, що наступне засідання CONFIAD відбудеться в Брюсселі у листопаді 2014 року.