Громадські ради – ефективний механізм громадського контролю та участі у формуванні державної політики

Саме на цей механізм взаємодії громадськості та влади покладає надії заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко.

«Сьогодні вкрай важливо встановити партнерські відносини з бізнесом. Для мене принциповим питанням є ефективна робота громадських рад та зворотній зв'язок з бізнесом. Робота Митної служби повинна базуватися на результатах такої співпраці», - повідомив Віталій Науменко під час зустрічей із бізнесом, які відбулись минулого тижня.

Окрім того, за час перебування на цій посаді Віталій Науменко взяв участь у засіданні Комісії з питань митної справи Громадської ради при Міндоходів.

Під час зустрічі із митними брокерами, яка відбулась 21 березня поточного року заступник начальника Управління організації митної контролю та оформлення Павло Пашко повідомив, що Громадські ради як представники інтересів об’єднаної громадськості є ефективним та дієвим механізмом контролю за діяльністю митних органів та процесом законотворення.

Голова Правління Асоціації митних брокерів України Володимир Ліннік, який є головою Комісії з питань митної справи Громадської ради при Міндоходів, повідомив, що Комісія є активнім учасником процесу взаємодії громадськості з Міністерством та безпосередньо Департаментом митної справи. Також Володимир Ліннік зазначив, що Асоціація, як всеукраїнське профільне об’єднання, готова виступити посередником у відносинах між митними брокерами та представниками митного відомства, а також закликав використовувати наявні методи громадського контролю за діяльністю Міндоходів, а в подальшому у Держмитслужби.

 

Зазначимо, що громадські ради – це не лише механізм контролю, а також законодавчо гарантований інструмент участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. Так, Громадська рада, яка буде створена при Держмитслужбі після початку її офіційного функціонування, дає можливість представникам громадськості брати участь в опрацюванні законодавчих та нормативно-правових ініціатив у галузі митної справи, автором яких буде митна служба.

Окрім того, Громадські ради дають можливість брати участь у вирішенні питань, які виходять за межі повноважень одного Міністерства або відомства шляхом формування та направлення узгоджених пропозицій до відповідних органів виконавчої влади.

 

Довідково:

Асоціація митних брокерів України є всеукраїнським об’єднанням, метою діяльності якого є постійна координація господарської діяльності в інтересах митних брокерів, декларантів, власників митних складів – членів Асоціації, надання їм безкоштовної правової та юридичної допомоги, інформаційної підтримки, пов’язаної із митним оформленням товарів.

Асоціація бере активну участь у роботі Громадських рад при органах виконавчої влади, Зокрема, Голова Правління Асоціації Володимир Ліннік є членом Громадської ради при Міндоходів та Головою Комісії з питань митної справи зазначеної громадської ради.

Процедура створення та функціонування громадських рад закріплена постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»