В Одесі представники громадськості обговорили питання діяльності та взаємодії з органами Міндоходів

17 березня поточного року у м. Одеса відбулось засідання Комітету з питань митної справи Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів в Одеській області.

Окрім представників громадськості регіону участь у заході взяли представники Громадської ради при Міндоходів, зокрема голова Комісії з питань митної справи Володимир Ліннік, представники територіальних органів  Міндоходів в Одеській області, а також запрошені експерти, суб’єкти ЗЕД.

Під час засідання учасники заходу обговорили питання щодо функціонування електронного наряду в Одеському морському торговельному порту, практичної реалізації норм статті 259 МКУ при оформленні вантажів за попередньою декларацією (ІМ 40 ЕА), а також заходи по організації взаємодії між Комітетом з питань митної справи та керівництвом Південної митниці Міндоходів в умовах ліквідації Міністерства доходів і зборів на виконання постанови КМУ від 01.03.2014 №67.

Основним питанням, яке обговорювалось під час засідання, була спільна робота громадськості та митниць у перехідний період, а також налагодження високоефективної співпраці бізнесу та митних органів як на центральному, так і на регіональному рівні. Голова Комітету з питань митної справи Галина Вдовіна зазначила, що результативність нової Митної служби багато в чому буде визначатися здатністю налагодити паритетний діалог між професіоналами в особі Державної митної служби України та практиками в особі бізнесу. Особлива роль спікерів у цьому процесі має бути відведена комітетам з питань митної справи, які у своїй основі стануть правонаступниками громадських рад у регіонах.

Очільниця акцентувала увагу, що у цей період часу не можна втратити всі позитивні напрацювання, які були розроблені Міністерством доходів і зборів України.

З метою забезпечення громадського контролю за діяльністю територіальних органів Міндоходів, а також контролюючих органів та комісій, які задіяні у процесі ліквідації Міндоходів, учасники засідання дійшли згоди щодо необхідності забезпечення участі членів комісій з питань митної справи у їх роботі та налагодження безперебійної комунікації.

Не менш важливе питання стосується процедури застосування попередньої декларації, відповідно до норм статті 259 МКУ. Суб’єкти ЗЕД наголошують на тому, що мета введення процедури попереднього декларування – прискорення митних формальностей та випуску товарів у вільний обіг – на даний час не реалізується. У зв’язку із цим використання режиму «ІМ 40 ЕА» під час митного декларування втрачає сенс.

З метою вирішення ситуації, яка склалась у процесі використання попередніх декларацій, представники громадськості пропонують переглянути норми законодавства, які регулюють технології митного оформлення із використанням попередніх митних декларацій.