Результати засідання митних представників «CONFIAD» 07 лютого 2014 року

7 лютого поточного року у м. Париж відбулось засідання Пан-європейської асоціації митних брокерів та митних представників «CONFIAD», участь у якому взяв Голова Правління Асоціації митних брокерів України (АМБУ) Володимир Ліннік.

На конференції були розглянуті питання:

  • правового регулювання діяльності митних представників країн-членів ЄС;
  • особливості митного законодавства ЄС з питань митних порушень та санкцій;
  • питання вступу асоціації центрів з надання митної допомоги “Assocad” до CONFIAD
  • питання членських внесків
  • питання стосовно збільшення кількості членів асоціації

Засідання «CONFIAD» почалось з виступу Жана Мішеля Тільє, заступника Генерального директора з міжнародної торгівлі Генеральної дирекції митної служби Французької республіки (Jean-Michel Thillier, Sous-Directeur Commerce international, Direction Generale des douanes et droits indirects). Мова йшла про можливі зміни щодо статті 18 Митного кодексу Європейського союзу, стосовно митного посередництва та обмежень, що висуваються стосовно нього. Також зазначалось, що країни-члени Європейського союзу можуть встановлювати для себе певні виключення стосовно діяльності митних посередників. Після виступу Жана Мішеля Тільє велась активна дискусія також стосовно статті 39 Митного кодексу ЄС, що стосується отримання статусу уповноваженого економічного оператора, а також погодження нового критерію, який би відповідно контролював діяльність митних представників.

Під час дискусії з приводу збільшення кількості членів CONFIAD слово взяв Володимир Ліннік та розповів про активну діяльність АМБУ у цьому напрямі, а саме під час проведення Міжнародного форуму на тему: «Регулювання діяльності митних брокерів на території діяльності ЄС, України та Туреччини», який відбувся 29 листопада 2013 року у м. Києві, Володимир Ліннік запропонував Турецьким представникам брати участь у подальших засіданнях CONFIAD. зазначена пропозиція зацікавила учасників Форуму.

Окрім того на засіданні ПрезидентCONFIAD підняв питання стосовно митних порушень та санкцій в ЄС. Він зазначив, що країни ЄС використовують різні види санкцій за порушення митних зобов’язань відповідно до Митного кодексу ЄС. Покарання також можуть бути різного виду та різняться в кожній країні ЄС за ступенем суворості. Через таку різницю з даного питання виникають невідповідності у законодавстві окремих країн. У зв’язку із цим Європейською Комісією були запропоновані загальні правові рамки рівня відповідальності за певні порушення. Таким чином пропонується створити загальну платформу для рівності в ставленні до економічних операторів. Важливі моменти: сувора відповідальність за митні порушення, митні порушення через халатність, митні порушення здійсненні навмисно, провокації, співучасть, посягання.

Опрацьовані питання мають важливе практичне значення для української сторони та сприятимуть розвитку митної справи в Україні. Також даний захід є основою для налагодження співробітництва та підтримки зв’язку з країнами-членами ЄС.