Звіт Голови Правління «Про роботу Асоціації митних брокерів України за період з листопада 2014 року по жовтень 2017 року»

Звіт

 «Про роботу  Асоціації митних брокерів України за період

з листопада 2014 року по жовтень 2017 року»

Шановні учасники зборів!

       Перш, ніж запропонувати до вашої уваги звіт «Про роботу  Асоціації митних брокерів України за період з листопада 2014року по жовтень 2017 року», дозвольте привітати Вас та побажати міцного здоров'я, стабільності, миру, удачі у всіх починаннях.

  Діяльність Асоціації у звітному періоді здійснювалася за такими основними напрямами:          

• забезпечення правової та юридичної допомоги, інформаційної підтримки, пов’язаної з митною справою;

• підтримання двохстороннього інформаційного зв’язку та ділових стосунків з центральними органами виконавчої влади України, насамперед з формуючими митну політику;

• організація та проведення конференцій, семінарів, круглих столів тощо за участю митних брокерів, декларантів, учасників зовнішньої економічної діяльності (далі – ЗЕД) та фахівців державних установ;

• участь у нормотворчій роботі комітетів Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади;

• навчання та підвищення кваліфікації осіб, уповноважених на декларування;

• співпраця з асоціаціями митних брокерів (агентств) сусідніх країн, зокрема Польщі,  Білорусі та з профільними асоціаціями України;

     У звітному періоді представники  Асоціації:

  • активно співпрацювали  з Громадськими радами при Державній фіскальній службі України, Адміністрації прикордонної служби України, з якими детально обговорювали пропозиції щодо змін та доповнень до нового Митного кодексу України, інших нормативно-правових документів з питань митної справи та зовнішньоекономічної діяльності;
  • приймали участь у заходах Міжвідомчої робочої групи з упровадження технології «Єдине вікно – локальне рішення» в зоні діяльності Південної митниці та портів Одеської області;

    З метою забезпечення участі митних брокерів, декларантів, суб’єктів ЗЕД в обговоренні пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правових актів Асоціацією були проведені такі заходи:

12 грудня 2014 року  у конференц-залі Торгово-промислової палати  відбувся Форум «Митна система України. Перезавантаження». Форум проведено за підтримки ДФС України, в якому взяли участь українські компанії експортерів та імпортерів, логістичних та митно-брокерських компаній, представники органів державної влади. Офіційним інформаційним партнером була Асоціація митних брокерів України.

17 квітня 2015 року у м. Києві  проведено семінар «Нове в митному  законодавстві. Нові аспекти та перспективи» щодо огляду основних нововведень у зв’язку з прийняттям змін до Митного кодексу України з питань митної брокерської діяльності за участю представників Державної фіскальної служби України.                                                                                 

23 червня 2015 року відбулись громадські обговорення «Перспективи розвитку інституту митних брокерів». В обговореннях прийняли участь представники Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України,  Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народні депутати Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль».

16 жовтня 2015 року проведено семінар « Нове в митних правилах. Питання і відповіді.» Семінар проведено за участю представників Державної фіскальної служби України;

Під час цих заходів обговорювались питання застосування Митного кодексу України, пропозиції до  законопроектів та змін у законодавстві щодо митної  брокерської діяльності.

28 жовтня 2015 року за ініціативи Асоціації митних брокерів України, в приміщенні Київської митниці відбулась зустріч членів Громадської Ради при ДФСУ, АМБУ, експертів з екс-заступником Міністра фінансів Польщі- Головою митної служби, доктором наук, професором Вєславом Чижовичем.

  Професор Чижович працював заступником Міністра фінансів – керівником Митної Служби Польщі ( 2002-2004 рр.), є автором більше 200 публікацій з питань митного права та міжнародних відносин, всесвітньо визнаний експерт, приймав участь в роботі над Митним кодексом України в 2012 році.

  Питання, які обговорювались – реформування ДФСУ, підхід до визначення митної вартості, ґрунтовні принципи взаємовідносин суб’єктів ЗЕД з митними органами тощо.

 22 січня 2016 року в готелі «ALFAVITO»  була проведена спільна українсько-білорусько-польська конференція: «Спільна транзитна процедура – реалії та майбутнє».

В конференції взяли участь керівництво и представники Асоціації митних брокерів України, інших громадських організацій України в області митної справи, керівництво і представники Асоціації митних брокерів і експедиторів Республіки Польща (PICLIS), Генеральний директор і керівництво РУП «Бєлтаможсервис»,  представники провідних міжнародних компаній, Асоціації «транспортно-экспедиторських і логістичних организацій України «Укрзовніштранс», а також представники Державного митного комітету Республіки Білорусь і Державної фіскальної служби України.

За результатами проведеної конференції прийнята Резолюція, в яку внесені пропозиції щодо подальшої взаємодії між сторонами бізнесу, а також державними органами країн-учасниць.

20 травня 2016 року в готелі «Космополіт» спільно с компанією « Impove Medical» проведено семінар « Проведення оцінки відповідності медичних виробів. Обираємо правильний шлях»

  Семінар проведено за участю провідних фахівців Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Держлікслужби України, ТОВ «Український науковий інститут сертифікації», науково-методичного центру сертифікації персоналу ДП«Укрметртестстандарт» компанії "УКРМЕДСЕРТ".

Учасники семінару отримали знання щодо застосування технічних регламентів у сфері медичних виробів, а також, вичерпну інформацію щодо повноважень уповноваженого представника виробника медичних виробів в Україні та нюанси, на які має звернути увагу виробник при здійсненні контролю медичних виробів митними органами, а також при ринковому нагляді.          

1 жовтня 2016 року  в конференц-залі Київської торгово-промислової палати проведено семінар "Здійснення державних видів контролю за принципом "Єдиного вікна".

В семінарі взяли участь провідні фахівці Державної фіскальної служби України, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, екологічного контролю, розробники програмного забезпечення ДФСУ та НТФ "Інтес", суб’єктів ЗЕД.

 28 жовтня 2016 року в рамках проведення міжнародної спеціалізованої виставки «Транс Україна 2016» (Київ,   МВЦ,     Броварский пр-т,15) проведено міжнародну конференцію: "Спрощення процедур торгівлі - шлях до стійкого розвитку суспільства".

 В конференції взяли участь керівництво і представники Асоціації митних брокерів України, українських підприємств, які здійснюють діяльність в сфері митної справи, керівництво і представники Асоціації митних агентів і експедиторів Республіки Польща  (PICLIS), керівництво і представники Асоціації митих представників Республіки Білорусь, керівництво і топ-менеджери РУП «Белтаможсервис», представники провідних міжнародних компаній Асоціації транспортно-експедиторських і логістичних організацій України «Укрзовніштранс», а також представники Державної фіскальної служби України. За результатами проведеної конференції прийнята Резолюція.

 18 січня 2017 року організовано та проведено круглий стіл на тему «Регулювання митної брокерської діяльності ».

За результатами проведеного круглого столу прийнята Концепція митної брокерської діяльності в Україні.  На жаль, підтримки серед представників громадських об’єднань, які входять в Громадську Раду при ДФСУ, Концепція не знайшла. Відповідно і зміни до митного Кодексу стосовно нашої професійної діяльності досі не прийнято. Дозволи на провадження, якої потрібно отримувати від прикордонників і митників.               

21 квітня 2017 року проведено семінар: «Актуальні питання здійснення ЗЕД та митного оформлення».

Окремо хотів би відзначити, що у звітному періоді на високому рівні підготовлено та проведено захід з відзначення 20-ї річниці від дня створення Асоціації митних брокерів України (23 червня 2015 року, м. Київ, готельний комплекс «Млин»).  

 Члени Асоціації брали активну участь в обговоренні і напрацюванні пропозицій:

          до проектів законів України

     - «Про ліцензування видів господарської діяльності» ( закон від 02.03.2015 року №222-VIII); (стосовно  ліквідації ліцензування митної брокерської діяльності).

        - «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо дерегуляції певних видів господарської діяльності, контроль за провадженням яких здійснюється органами доходів і зборів”

Цим законопроектом пропонується внести зміни до статей 404, 406, 408 Митного кодексу України, виключивши митну брокерську діяльність з переліку видів діяльності, контроль за якими здійснюється органами доходів і зборів.

Довідково: зміни проводяться на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від  23.08.2016 року №615-р). На даний час йде погодження з зацікавленими органами виконавчої влади).

 - щодо запровадження в Україні інституту уповноважених економічних операторів (р.н. 4777 від 03.06.16).

до наказу Міністерства фінансів України : «Про діяльність митних брокерів» ( наказ від 04.08.2015р. № 693).

проекту наказу Міністерства фінансів України "Про Порядок відкриття та функціонування вантажних митних комплексів".

 АМБУ у звітному періоді звертались з листами до Президента України:

  • щодо можливих порушень вимог Закону України «Про очищення влади» під час відповідної перевірки ДФСУ спільною робочою групою у складі представників Міністерства юстиції, Державного агентства з питань державної служби, Міністерства фінансів та Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України. ( вих.№ 16/5- від 15 жовтня 2015 року):
  •  щодо ветування Закону України « Про ліцензування видів господарської діяльності» рег. № 0964, яким до надання дозволів на здійснення митної брокерської діяльності включено додатково  Державну прикордонну службу України. ( вих.№ 16/24 від 10 березня 2015 року).

Підготовлено та направлено лист-звернення Асоціації на Прем’єр Міністра України Гройсмана В.Б. з пропозицією розглянути питання щодо функціонування автомобільних пунктів пропуску на кордоні України, створення та забезпечення ефективного транскордонного контролю та обробки товаропотоків автомобільним транспортом. (вих.№16/16 від 26.05.16).

Відповідно до положень Закону України від 17.07.2015 року  № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (затверджений Постановою КМУ від 13.07.2016 № 440):

28 жовтня 2016 року на позачергових загальних зборах членів АМБУ  затверджено зміни до Статуту АМБУ шляхом викладення в новій редакції – з метою підтвердження статусу неприбуткової організації, проведено державну реєстрацію Статуту АМБУ ( 07 листопада 2016 року) та отримано РІШЕННЯ №1626540900165 від 25.11.2016 Державної податкової інспекції в Оболонському районі у м.Києві про внесення Асоціації митних брокерів України до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Курси підготовки осіб уповноважених на декларування проводились відповідно розроблених Дирекцією Асоціації навчальних планів, із залученням фахівців з митної справи, які мають великий досвід роботи в митних органах.  За звітний період було підготовлено та випущено 32 групи ( 416 осіб).

Правління Асоціації та Дирекція відповідно до отриманих від членів АМБУ запитів щодо роз’яснення окремих положень Митного кодексу України, працювали над підготовкою та супроводженням відповідних листів, що надсилалися керівництву Державної фіскальної служби України, інших державних органів.

  Асоціацією митних брокерів України підписано Договори (угоди, меморандуми) про партнерство та співробітництво з Асоціацією експортерів і імпортерів ЗЕД, Асоціацією міжнародних експедиторів України, Асоціацією транспортно-експедиторських організацій України «Укрзовніштранс», Українською спілкою транспорту та логістики, ДП «Держзовнішінформ», ДП «Укрпромзовнішекспертиза», ТОВ «Незалежний інститут судових експертиз», університет ДФСУ ((м.Ірпінь).

 Нещодавно, а саме 10 жовтня поточного року укладено Меморандум про співробітництво та взаємодію з Державним підприємством «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» (Далі – ДП «Держзовнішінформ») . При використанні послуг ДП «Держзовнішінформ».

 ДП «Держзовнішінформ» є провідним інформаційно-аналітичним центром на ринку України та має понад 20-річний досвід роботи у сфері зовнішньоекономічної діяльності та торгівлі. Основними напрямками діяльності підприємства є: дослідження кон’юнктури внутрішнього та зовнішніх ринків товарів та послуг, проведення цінової експертизи контрактів та надання відповідного висновку щодо контрактних цін для цілей визначення митної вартості, підготовка та надання оглядів ринку, цінових довідок; видання інформаційно-аналітичного бюлетеня “Огляд цін”; організація та проведення семінарів, бізнес-заходів тощо.

 ДП «Держзовнішінформ» на постійній основі досліджує ціни на товари на наступних ринках товарів та послуг: нафти, нафтопродуктів, зрідженого газу, промислово-сировинних ресурсів (вугілля, руди чорних та кольорових металів, пиломатеріалів, папір тощо), чорної металургії (чавун, феросплави, напівфабрикати, прокат плоский/сортовий, прокат з покриттям, труби, металеві вироби), кольорової металургії (зливки/катоди, прокат), хімічної промисловості (мінеральні добрива, полімери, органічні кислоти, спирти, розчинники та інші неорганічні речовини) та фармацевтичної сировини, агропромислового комплексу (зернові, олійні та продукти їх переробки, молокопродукти, риба та морепродукти, харчова продукція з тропіків та субтропіків), автомобільної промисловості, б\у обладнання та устаткування,  вартості морських, авіа та сухопутних перевезень, машинобудування, інжинірингових послуг, роялті та інших. 

При використанні послуг ДП «Держзовнішінформ» членам Асоціації надається 10% знижка вартості послуг.                                                                                             

Асоціація митних брокерів України в своїй діяльності протягом звітного періоду активно співпрацювала з колегами сусідніх країн, зокрема Білорусі, Польщі.

 З метою всебічного залучення членів Асоціації до участі в громадських заходах, які проводяться в органах державної виконавчої влади, було рекомендовано до участі в Громадських Радах 21 члена Асоціації, які увійшли до консультативно-дорадчих органів при центральних та територіальних органах влади.

Представники Асоціації митних брокерів України  у звітному періоді входили складу Громадських рад при ДФСУ, Адміністрації Державної прикордонної служби України, а також до складу Громадських рад при ГУ ДФСУ у Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франкывськый, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та ГУ ДФСУ у м. Києві.

Шановні учасники зборів!

   Виходячи із багаторічного досвіду роботи Асоціації, спостерігаючи за подіями в державі, прагненням застосування в повсякденній роботі досвіду наших колег з країн європейської спільноти, зрозуміло, що шлях об’єднання громадян виходячи із професійних інтересів – єдиний вірний шлях до успіху.

Адже давно відомо, що в єдності сила і тільки загальними зусиллями можливо вирішувати наші питання і впливати на деколи байдуже ставлення до наших професійних проблем бюрократичного апарату державних органів.

В об’єднані митних брокерів під гаслами професійної праці – в прозорому та зрозумілому правовому полі, забезпечуючи всебічну підтримку своїх членів – полягає головне завдання Асоціації митних брокерів України.

Дякую всім членам Асоціації за плідну, активну спільну роботу і постійну підтримку,  за те що ми разом. Бажаю успіхів, мирного неба та благополуччя.                                                        

Спасибі за терпіння та увагу.

Голова Правління    Володимир Ліннік