Коментар директора ТОВ «Укртрансагент» Ізотова С.В.

Коментар директора ТОВ «Укртрансагент» Ізотова С.В.
до пропозиції щодо виключення з тексту
проекту Митного кодексу України пункту 8 статті 58-1

Відповідно до Кіотської конвенції, Митного кодексу ЄС, нормативних актів, що використовуються у рамках СОТ, електронні вантажні митні декларації та обробка стали правилом, а ВМД в паперовому вигляді та їх обробка - виключенням. Аналогічний підхід планується застосовувати й в Україні.
Проте реальною гальмуючою ланкою у законодавстві є й буде положення щодо завершення митного контролю й оформлення товарів тільки після проведення всіх видів державного контролю й нагляду.
Неможливість електронного декларування за таких вимог було підтверджено протягом реалізації пілотного проекту електронного декларування транзиту з України (Одеса, Іллічівськ) до країн Балтії та у ході експерименту з електронного декларування імпорту, що зараз проводиться Держмитслужбою.
Таким чином, для системного переходу до електронного декларування, реального прискорення надходження обов’язкових платежів до бюджету та оптимізації системи митного контролю наступним логічним кроком після впровадження попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України має стати здійснення державного контролю за безпекою життя і здоров’я людей, тваринного, рослинного світу та екології після завершення митного контролю й оформлення товарів за ВМД.