До «Євро-2012» українські та польські митники проведуть експеримент щодо спільного митного контролю

12 березня в пункті пропуску «Медика» відбулась робоча зустріч представників Львівської та Перемишльської митниць. Зокрема, йшлося про те, що до «Євро-2012» українські та польські митники проведуть експеримент щодо спільного митного контролю. Повідомила прес-служба Львівської митниці.

Серед основних питань, які обговорювали під час зустрічі, були: – стан у пунктах пропуску з урахуванням особливостей Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-польському сухопутному кордоні; – функціонування «Зеленого коридору»; – здійснення контролю у прикордонному залізничному сполученні.

Сторони констатували, що з моменту початку функціонування Системи попереднього повідомлення ситуація у пунктах пропуску, зокрема щодо черг, змінилась на краще. Незважаючи на збільшення кількості транспортних засобів і громадян, які перетинають кордон, обом сторонам вдається регулювати ритмічність пропуску, а також зменшення часу на проходження контролю. Також Польська Сторона запевнила, що після модернізації пункту пропуску «Медика», яка має завершитись у квітні цього року, його пропускна здатність збільшиться на 100%.

Враховуючи ефективність функціонування «Зеленого коридору», пілотний проект якого зараз діє у пункті пропуску «Краковець – Корчова», дійшли думки, що було б доцільним ініціювати, після погодження з прикордонними службами, впровадження таких смуг руху й в інших пунктах пропуску.

Також обговорили впровадження спільного контролю під час «Євро-2012». Зокрема зійшлись на думці, що напередодні чемпіонату в одному з пунктів пропуску на кордоні варто провести експеримент зі здійснення спільного прикордонно-митного контролю на польській частині території з метою всебічного практичного опрацювання порядку взаємодії прикордонно-митних служб суміжних держав та виявлення при цьому проблемних питань.

Як варіант розглядають можливість спільного контролю і на залізниці в пункті пропуску «Мостиська – Перемишль».

Довідка.

Система попереднього повідомлення передбачає інформування у випадку виникнення черги, якщо кількість оформлених транспортних засобів опускається нижче від оптимальної кількості оформлених транспортних засобів, визначених для даного пункту пропуску, а час очікування у черзі становить: а) у пасажирському русі – більш ніж 2 (дві) години; б) у вантажному русі – більш ніж 6 (шість) годин.

Джерело: Galinfo