Лист ДМСУ: Щодо питання справляння податку на додану вартість при імпорті на територію України товарів...

ДЕРЖАВНА МИТНА
СЛУЖБА УКРАЇНИ

26.10.2010 р. № 11/11-10.21/12849-ЕП

Керівникам митних органів
(крім Регіональної інформаційної митниці)

У зв’язку з неодноразовими зверненнями митних органів з проханням надати роз’яснення щодо питання справляння податку на додану вартість при імпорті на територію України товарів, стосовно яких застосовуються антидемпінгові, компенсаційні або спеціальні заходи, повідомляємо.

Згідно з підпунктом 16 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2006 № 1577, роз'яснення законодавства державним органам, підприємствам, установам та організаціям дає Міністерство юстиції України.

Листом Міністерства юстиції України від 22.03.2006 № 20-36-46 Держмитслужбі було роз’яснено наступне.

При вирішенні колізії між Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та Законами України "Про систему оподаткування" і "Про податок на додану вартість" у частині справляння податку на додану вартість з товарів, щодо яких застосовані антидемпінгові, компенсаційні або спеціальні заходи, слід враховувати положення п.п. 4.4.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Зокрема, у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Заступник Голови Служби

В.В.Бондар

Джерело: НВО ПОВЕРХНОСТЬ МД