Діяльність митних брокерів в полі уваги Громадської Ради при Держмитслужбі України

Відбулось чергове відкрите засідання Правління Громадської Ради при Держмитслужбі. Зустріч проходила під головуванням Сергія Трусова, Голови Громадської Ради при ДМСУ. Окрім членів Правління на засіданні були присутні представники професійних асоціацій з багатьох регіонів України та представники Держкомпідприємництва України.

Основне питання, що обговорювалось на зустрічі, стосувалось діяльності митних брокерів, її сучасного стану та перспектив розвитку. Члени Громадської ради виступили з пропозицією залишити процедуру ліцензування посередницької діяльності митних брокерів відповідно до Закону України від 01.06.2000 №1775-ІІІ “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та Митного кодексу України.

Позицію ДМСУ стосовно цього питання озвучив присутній на засіданні Директор Департаменту організації та контролю діяльності підприємств, що надають митні послуги Віктор Мелюх. Він акцентував увагу присутніх на адаптації митної політики України, зокрема і на діяльності митних брокерів, до норм та вимог Кіотської конвенції.

До того ж, позиція ДМСУ ґрунтується на вимогах Указів Президента України від 12.05.05 №779/2005 “Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва” та від 03.09.07 №816/2007 “Про Концепцію вдосконалення державного регулювання господарської діяльності” в частині зменшення кількості видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню.

Як зазначив по цьому питанню Сергій Іголкін, заступник Голови Держкомпідприємництва України, Порядок ще підлягатиме доопрацюванню та громадському обговоренню.

Джерело:Державна митна служба України