Співпраця із митними брокерами Таджикістану та Узбекистану

В рамках проведення Міжнародної конференції ««Реалії й перспективи розвитку торговельних відносин між Україною, Російською Федерацією й Республікою Бєларусь. Порядок регулювання діяльності митних брокерів в Україні, Росії й Бєларусі», з офіційним візитом до Асоціації митних брокерів України прибули делегації щойно створених Асоціацій митних брокерів Таджикистану та Узбекистану.

В ході візиту було обговорено цілу низку важливих питань. Зокрема, закордонні колеги були проінформовані про етапи становлення та розвитку Української Асоціації, дізналися про структуру АМБУ, методи та форми взаємодії із митними органами та членами Асоціації.

Також членів делегації було ознайомлено із можливістю участі АМБУ у обговоренні проектів нормативних актів, які стосуються митної справи. Цікавою для наших закордонних колег виявилася інформація про курси митних брокерів і декларантів, які проводить АМБУ.

Представники Асоціацій митних брокерів Таджикистану та Узбекистану відвідали розробників програмного забезпечення для митних брокерів та декларантів: НТФ «Інтес» та НВО «Поверхность МД» (які, до речі, є дійсними Членами АМБУ), та дізналися про можливості програмних комплексів.

За результатами зустрічей та переговорів із керівництвом Асоціації митних брокерів України, Таджикистану та Узбекистану, досягнуто певних домовленостей:

  • прийнято рішення про підписання спільних Угод про співпрацю та взаємодопомогу між Асоціаціями;
  • вирішено на постійній основі здійснювати інформування митних брокерів, декларантів та митні адміністрації про нові правила та умови переміщення товарів через митний кордон;
  • ряд інших взаємовигідних домовленостей.

Можемо із упевненістю сказати, що конструктивний, діловий діалог між митними брокерами України, Таджикистану та Узбекистану розпочато.

Прес-служба АМБУ