Нове керівництво Київської обласної митниці почало діалог з підприємцями

В приміщенні Київської обласної митниці відбулася розширена нарада нового керівництва митниці, керівників структурних підрозділів з представниками суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які є основними платниками податків, що справляються митницею, за участю Громадської ради та зацікавленими підприємцями, які побажали поспілкуватися у запропонованому форматі зустрічі.

У вступному слові начальник Київської обласної митниці Володимир Алєксєєв наголосив на необхідності відкритого спілкування з метою оперативного реагування на питання, які виникають в процесі юридичних відносин митниці та бізнесу. Крім цього, керівник митного органу означив головну стратегію розвитку таких відносин: «Ми мусимо відділити чесний бізнес, який дотримується закону, від нечесного. З чесним ми налагоджуватимемо партнерські стосунки. А головним був і залишається принцип законності!»

Під час спілкування Володимир Алєксєєв наголосив на необхідності усунення проявів корупції у відносинах, та вказав на неприпустимість спонукання працівників митниці до таких дій з боку учасників зовнішньоекономічної діяльності.

Обговорення торкнулося важливого та традиційного питання митної вартості. З цього приводу до учасників наради начальник митниці довів позицію керівництва Держмитслужби України, яка потребує чіткого розуміння з боку бізнесу: «Задекларований Держмитслужбою принцип рівності та законності стане фундаментом нових прозорих відносин та дасть можливість досягнути справедливого формування основи нарахування обов’язкових до сплати митних та інших платежів при митному оформленні товарів та інших предметів. Найближчим часом відбудеться перегляд підходу до процесу контролю митної вартості, внаслідок чого буде створено однакові умови для всіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності», - підкреслив Володимир Віталійович.

Протягом зустрічі підприємці мали змогу висловити свої питання до присутніх фахівців митниці за напрямками, які були взяті до уваги новим керівництвом. Йшлося, зокрема, про необхідність роз’яснення нових вимог до вантажних митних комплексів, визначених постановою Кабінету міністрів України «Деякі питання функціонування вантажних митних комплексів, автопортів, автотерміналів», також, традиційно, про можливе збільшення штатної чисельності підрозділів митного оформлення, та інші окремі питання, які стосувалися безпосередніх фактів митного оформлення.

З деяких питань підприємцям було запропоновано надати митному органу додаткову інформацію для всебічного вивчення ситуації та уникнення можливих непорозумінь в подальшому.

На завершення зустрічі Володимир Алєксєєв запевнив підприємців у тому, що найближчим часом ознайомиться зі специфікою митної інфраструктури, і зможе на багато питань дати відповідь особисто. Також йшлося про те, що всі звернення суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності до керівників структурних підрозділів митниці відтепер вирішуватимуться оперативно.

Наостанок Володимир Віталійович привітав присутніх з Великоднем і побажав успіхів у співпраці як підприємцям, так і митникам.

Джерело: Держмитслужба України