Щодо особливостей переміщення товарів автотранспортом з 01.01.09

ДЕРЖАВНА МИТНА
СЛУЖБА УКРАЇНИ

18.12.2008 р. № 11/6-19/13833-ЕП

Начальникам регіональних митниць, митниць

Щодо особливостей переміщення
товарів автотранспортом з 01.01.09

    Нагадуємо, що з 01.01.09 на території Європейського Співтовариства (ЄС) всі операції транзиту на умовах Конвенції МДП в обов'язковому порядку здійснюватимуться з використанням митної інформаційної системи NCTS (New Customs Transit System). У зв'язку з цим перевізники-держателі книжок МДП як з ЄС, так і з інших країн, будуть зобов'язані здійснювати завчасне передавання даних з книжки МДП (декларації МДП) в електронному вигляді до системи NCTS.

    У випадку, якщо електронна декларація МДП не відправлена, митні органи країн ЄС відмовлятимуть у прийнятті книжки МДП до оформлення (єдине виключення - аварійний режим, коли система NCTS не працює).

    В наслідок цього можливе накопичення у пунктах пропуску на кордоні України з Республікою Польща, Словацькою Республікою, Угорською Республікою та Румунією автотранспортних засобів перевізників, які виявляться не підготовленими до нових правил ЄС.

    З метою запобігання цьому прошу провести додаткову роботу з перевізниками, розташованими у регіонах діяльності підпорядкованих Вам митниць, щодо їх ознайомлення із зазначеними вимогами.

    Також прошу налагодити інформування автомобільних перевізників-нерезидентів, які в'їжджають в Україну через кордони з Російською Федерацією, Республікою Білорусь та Республікою Молдова з метою транзиту і прямують до пунктів пропуску на кордонах України з державами-членами ЄС, про нові правила здійснення операцій транзиту на умовах Конвенції МДП.

    Крім того, прошу взяти до уваги, що з 01.01.09 автотранспортні засоби, які ввозять товари в Україну з будь-якою метою, крім транзиту, не повинні допускатися в українську частину пункту пропуску, якщо в ЄАІС Держмитслужби відсутні електронні копії попередніх повідомлень (ПП) i попередніх митних декларацій (ПД) на товари, що ввозяться ними.

    У зв'язку з цим прошу додатково нагадати суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності, розташованим у регіонах діяльності підпорядкованих Вам митниць, вимоги нормативно-правових актів України, а саме:

    статей 89 і 93 Митного кодексу України;

    постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.02 № 390 "Про ввезення на митну територію України окремих видів товарів";

    Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 № 771, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.99 за № 42/3335 (зі змінами і доповненнями); 

    Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 28.02.03 № 129, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.03 за № 424/7745 (зі змінами і доповненнями). 

    Таким чином, якщо при ввезенні товарів в Україну автомобільним транспортом з будь-якою метою, крім транзиту, в ЄАІС Держмитслужби будуть відсутні електронні копії відповідних ПП або ПД, товари не пропускатимуться, а перевізник (заінтересована особа) повідомлятиметься про відмову у митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України у відповідності до наказу Держмитслужби України від 12.12.05 № 1227 "Про затвердження Порядку оформлення й використання Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26.12.05 за № 1562/11842.

    Прошу про зазначене невідкладно поінформувати суб'єктів ЗЕД і перевізників, у тому числі через засоби масової інформації. Інформування перевізників, які перетинають кордон, пропоную здійснювати індивідуально, з врученням кожному з них друкованого витягу з цього листа (додається).

Заступник Голови Служби

О.О.Федоров