Cемінар для підприємців області провели фахівці Академії митної служби України та Волинської митниці

На днях в залі засідань Волинської торгово-промислової палати відбувся семінар для представників підприємств області, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, митних брокерів та членів Громадської ради при Волинській митниці.

Обговорити з представниками бізнес-кіл Волині проблемні питання митного контролю та митного оформлення на українсько-білоруському кордоні до Луцька приїхали спеціалісти Академії митної служби України та фахівці Волинської митниці.

Відкрив роботу семінару ректор Академії митної служби України Віктор Ченцов. Для учасників семінару він розповів про діяльність Академії митної служби України, продемонстрував слайди про життя митного вузу.

У семінарі взяли участь наукові співробітники Академії – Іван Бережнюк, Юрій Столєтов, президент Волинської торгово-промислової палати Сергій Науменко, начальник Волинської митниці Сергій Остролуцький та його заступник Степан Петрусь.

Двогодинне практичне заняття з електронного декларування провів для присутніх начальник служби автоматизованих систем електронного декларування Регіональної інформаційної митниці Олександр Івашкович. Проектуючи на екран зображення електронних документів, фахівець навчав брокерів та підприємців заповнювати вантажні митні декларації в залежності від митного режиму, давав практичні поради щодо проблемних питань, які виникають у процесі електронного декларування.

Впродовж дня лекції для присутніх читали начальники відділів Волинської митниці Олександр Фельмецгер, Інна Нінічук, Світлана Віщик. Для виступів лектори обрали найактуальніші для учасників ЗЕД теми: визначення митної вартості товарів, антикризові зміни в оподаткуванні відповідно до вимог Світової Організації Торгівлі. Обговорили також критерії оцінки та порядок визначення підприємств-резидентів, до товарів і транспортних засобів яких може встановлюватись спрощений порядок застосування процедур митного контролю та митного оформлення та порядок складання іспитів для брокерів та отримання ними ліцензій на провадження посередницької діяльності митного брокера та кваліфікаційних посвідчень представників митних брокерів.

Попри стислі терміни на напружений графік роботи, після кожної з лекцій присутні мали змогу обговорити проблемні питання, висловити пропозиції та спільно шукали виходи з нестандартних ситуацій.

На завершення семінару відбувся круглий стіл, по закінченні якого усі його учасники отримали свідоцтва про участь у семінарі.

Джерело: Сайт прес-служби Державної митної служби України