День народження Куп’янської митниці.

4 лютого — день народження Куп’янської митниці. У 2009 році їй виповнюється 16 років. Історія і сучасність тут крокують поряд, адже дві третини співробітників митниці працюють у ній уже понад 10 років.

Історія митниці — це історія запровадження митної справи там, де раніше не було кордонів, де населення не знало, що таке митні процедури, де відсутні були елементарні умови для праці.

Змінюються часи, вдосконалюється митна система, і нині митні комплекси оснащені комп’ютерною технікою, засобами зв’язку, вони стали зручними для здійснення митного контролю, перебування громадян та пропуску автотранспорту.

На сучасному етапі Куп’янська митниця контролює понад 250 кілометрів державного кордону України з Російською Федерацією, до зони її діяльності входять 7 районів Харківської області.

До складу митниці входять 5 митних постів, серед яких два («Тополі», і «Плетенівка») мають статус міжнародних, а митний пост «Куп’янськ-Сортувальний» є одним з найкрупніших в Україні за обсягами вантажних залізничних перевезень.

Митниця вже давно має в регіоні авторитет установи, що надійно стоїть на захисті економічних інтересів держави, сприяє роботі суб’єктів ЗЕД, яких акредитовано більше 200, веде боротьбу з порушеннями митного законодавства.

Вагомий результат минулого року говорить сам за себе — понад 157 млн. грн. в 2008 році митниця перерахувала до державного бюджету.

Результати роботи покращуються і завдяки турботі профспілкового комітету. Чимало уваги профспілковий комітет приділяє створенню належних умов відпочинку, оздоровленню митників та організації культурних та спортивних заходів. Вже багато років гордістю митниці є футбольна команда, яка гідно представляє митницю у змаганнях на першість Державної митної служби України.

Куп’янські митники не залишаються байдужими до проблем і труднощів дітей шкіл-інтернатів Куп’янська та Вовчанська. Так колектив митного поста «Плетенівка» щиро надає дітлахам благодійну допомогу.

Сьогодні Куп’янська митниця — це енергійний, згуртований колектив однодумців, готовий до рішення складних задач, поставлених державою.

Джерело: НВО ПОВЕРХНОСТЬ МД