Узагальнююче податкове роз’яснення зазнало змін

Законом України від 04.06.2009 № 1451 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів” внесено зміни, зокрема, до Митного кодексу України, Закону України "Про податок на додану вартість" в частині порядку оподаткування міжнародних експрес-відправлень.

Так, пунктом 43 статті 1 Митного кодексу України встановлено, що для цілей оподаткування митом міжнародне експрес-відправлення прирівнюється до міжнародного поштового відправлення. Крім того, пунктом 1.23 статті 1 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачена норма, яка прирівнює митний та податковий режими щодо міжнародного експрес-відправлення до митного та податкового режимів міжнародного поштового відправлення.

З метою забезпечення однозначного тлумачення окремих положень законодавства з питань оподаткування, керуючись підпунктом 4.4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» наказом Державної митної служби України від 28.12.09 № 1254 внесено зміни до Узагальнюючого податкового роз’яснення щодо оподаткування товарів і транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України.

Вказаним наказом передбачено врегулювання наступних питань:

1. Порядок оподаткування товарів, що ввозяться громадянами в супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі чи надходять на їх адресу у вантажних, міжнародних поштових або експрес-відправленнях;

2. Порядок оподаткування єдиного неподільного товару;

3. Порядок оподаткування транспортних засобів;

4. Порядок визначення сумарної митної вартості.

Джерело:Державна митна служба України