Держмитслужба і громадськість вперше обговорювали спільні проблеми у режимі «телефонної конференції»

15 грудня 2009 року відбулася розширена селекторна нарада Голови Служби Анатолія Макаренка з керівниками структурних підрозділів Держмитслужби та начальниками митниць. На засідання були запрошені Голова Ради підприємців при КМУ Оксана Продан та члени Громадської ради при ДМСУ разом із її головою Сергієм Трусовим. Відповідно до студій в регіонах прийшли представники громадських рад на місцях.

Такий формат співпраці митниці і громадськості, названий Анатолієм Макаренком «селекторним «круглим столом», був застосований вперше. «Є болючі точки, — зазначив Голова Служби, — де ми ще не опрацювали механізми взаємодії, які б дозволили прозоро, швидко і максимально ефективно проводити митний контроль та митне оформлення. Тільки відкритий прямий діалог дозволить вирішити питання, що виникають».

Під час проведення наради представники громадськості озвучили системні проблеми, які, на їх думку, потребують уваги та реагування з боку Держмитслужби та опрацювання яких принесе користь усій системі. Це і визначення митної вартості, і уточнення критеріїв оцінки підприємств для внесення їх до «білих» та «зелених» списків, і удосконалення механізму електронного декларування, і функціонування у митницях «єдиного офісу» та «єдиного вікна».

Розмова, на думку Анатолія Макаренка та Оксани Продан, вийшла змістовною і плідною. І віднині такі селекторні наради у форматі «митниця+громадськість» відбуватимуться у Держмитслужбі щомісяця.

Наприкінці засідання Голова Служби подякував представникам бізнесу, котрі входять до громадських рад, за їх небайдужу позицію й ініціативність та за сигнали, які вони надсилають. «У нас спільні цілі , — сказав він, — прискорення зовнішньоекономічних операцій, створення комфортних умов для прозорої роботи бізнесу, і зрештою зміцнення економічного потенціалу держави».

Перелік проблемних питань, які обговорювались на селекторній нараді (із відповідями).

Джерело: Держмитслужба України