Лист ДМСУ: Про класифікацію згідно з УКТЗЕД лицьових масок

ДЕРЖАВНА МИТНА
СЛУЖБА УКРАЇНИ

07.11.2009 р. № 11/1-10.14/10785-ЕП

Начальникам регіональних митниць, митниць

НАДТЕРМІНОВО

Про класифікацію згідно
з УКТЗЕД лицьових масок

У зв’язку з численними запитами митних органів щодо класифікації та тлумачення термінів, викладених у Поясненнях до УКТЗЕД, товару «лицьові маски» повідомляємо наступне.

Статтею 313 Митного Кодексу України визначено, що митні органи класифікують товар. Визначення єдиного «розпорядника» класифікації товарів дає можливість класифікувати товар за одним кодом всіма митними органами, учасниками ЗЕД та державними установами на всій території України.

Пояснення до УКТЗЕД побудовані на основі Пояснень до ГС та КНЄС і запроваджені та затверджені з метою єдиного тлумачення і застосування УКТЗЕД.

При аналізі Пояснень до товарної позиції 6307 виявлено, що до цієї товарної позиції відносяться «лицьові маски», які використовують хірурги під час операцій. Всі інші маски, які використовуються в медичних цілях не враховані в Поясненнях як УКТЗЕД так і в ГС та КН.

В той же час в назві товарної позиції 3005 є посилання на аналогічні вироби, розфасовані для роздрібної торгівлі для застосування у медицині. В Поясненнях до товарної позиції 3005 вказано, що до цієї товарної позиції включаються аналогічні вироби виготовлені з текстильних матеріалів.

Враховуючи викладені протиріччя, лист Міністерства економіки України від 06.11.09 № 4105-24/411 щодо невідповідності наведених відомостей у Поясненнях, а також побудову Пояснень на основі ГС та КНЄС, Держмитслужбою України прийнято рішення по направленню запиту до Директорату з питань тарифів та торгівлі Всесвітньої митної організації для визначення однозначних підходів до класифікації товару «лицьові маски».

До надходження відповіді з Директорату та прийняття однозначного рішення по класифікації згідно з УКТЗЕД, товар «лицьові маски» виготовлені з марлі та текстильних матеріалів, які використовуються для захисту населення від розповсюдження вірусу класифікувати за кодами 3005 90 31 00, 3005 90 51 00, 3005 90 55 00, в залежності від виду матеріалу виготовлення.

Голова Служби

А.В.Макаренко

Джерело: НВО ПОВЕРХНОСТЬ МД